Kategorie Bloga
Chmura tagów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dwa osobne łóżka czy jedno – piętrowe? 0
Dwa osobne łóżka czy jedno – piętrowe?

Jeśli zapytacie jakiekolwiek dziecko o to, jakie chciało by mieć łóżko, odpowiedź zawsze będzie jedna – piętrowe! Jest coś magicznego i ekscytującego we wspinaniu się na górę i spaniu na wysokości, zresztą - wystarczy przypomnieć sobie własne dzieciństwo i pierwsze wyjazdy na zieloną szkołę, gdzie łóżka piętrowe były normą. Jednak tego typu łóżko to nie tylko frajda dla najmłodszych, to także sprytny sposób na zorganizowanie przestrzeni w pokoju, w którym mieszka więcej, niż jedno dziecko. W sytuacji, gdy metraż pomieszczenia jest ograniczony, a każdy centymetr podłogi jest na wagę złota, łóżko piętrowe wydaje się być najkorzystniejszym i najbardziej ergonomicznym sposobem zagospodarowania przestrzeni. Jednak, kiedy w pokoju dziecięcym bez problemu zmieszczą się dwa osobne łóżka, bez konieczności kombinowana z ustawieniem innych elementów wyposażenia, dylemat związany z wyborem odpowiedniego modelu zdaje się być jeszcze trudniejszy. Zazwyczaj to rodzice mają obawy związane z bezpieczeństwem dzieci na piętrowych łóżkach, nie tylko podczas snu, ale głównie w czasie dzikich harców i zabaw. A gdyby udało się zrobić tak, by wilk był syty i owca cała? Piętrowe łóżko, maksymalnie bezpieczne i możliwością rozłożenia na dwa osobne? Tak, to całkiem możliwe!

Nie wszystkie modele łóżek piętrowych posiadają opcję rozdzielenia na dwa osobne posłania, jeśli jednak zajdziemy model, który oferuje taką możliwość, warto z niej skorzystać. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku małych dzieci, które mogą mieć trudność z wejściem i zejściem z drabinki lub dopiero uczą się zasypiać w „normalnym” łóżku.  To także świetna opcja dla przezornych rodziców szukających mebli, które będą im służyć przez wiele lat. Wraz z wiekiem i potrzebami można pozostawić łóżka oddzielnie lub połączyć je w jedno, tworząc w pokoju jeszcze więcej miejsca do zabawy.

Łóżko piętrowe z możliwością rozłożenia na dwa pojedyncze jest także świetnym pomysłem, jeśli mamy w planach zmianę miejsca zamieszkania. Niezależnie od tego czy nowe lokum będzie mniejsze czy większe od dotychczasowego, ten model można bezproblemowo dostosować do warunków. Możliwość rozdzielenia na dwa osobne łóżko będzie jak znalazł, w przypadku gdy rodzeństwo będzie miało osobne pokoje. Analogicznie, tego typu łóżko działa w drugą stronę – przy mniejszym niż dotychczas metrażu, oba meble można połączyć maksymalnie oszczędzając cenną przestrzeń.

Wybierając łóżko, które z założenia może być często składane i rozkładane, należy szczególną uwagę zwrócić na jego solidne wykonanie. Dzięki temu niezależnie, od tego ile razy będzie rozkręcane, konstrukcja zachowa wszystkie swoje właściwości i wciąż będzie stabilna i bezpieczna. Łóżka piętrowe, szczególnie te rozkładane przeznaczone dla najmłodszych dzieci mają dodatkowo specjalną budowę, która ma za zadanie maksymalnie zabezpieczyć maluchy przed wypadnięciem w trakcie snu lub zabawy. Konstrukcja tego typu łóżek zakłada zaokrąglenie wszystkich brzegów i krawędzi łóżka, dzięki czemu nawet najgroźniej wyglądające uderzenie o te elementy nie powinno spowodować poważniejszych urazów. Z tego samego względu w wielu modelach łóżek piętrowych stosuje się wyższą niż w tradycyjnych barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem oraz wezgłowie i ścianę przednią. Daje to rodzicom i dzieciom większe poczucie bezpieczeństwa, a ograniczona w ten sposób wizualnie przestrzeń, staje się bardziej przytulna.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl