Kategorie Bloga
Chmura tagów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wybieramy łóżko do sypialni – garść praktycznych wskazówek cz.I 0
Wybieramy łóżko do sypialni – garść praktycznych wskazówek cz.I

Łóżko dpowiednio dopasowane do wielkości pomieszczenia i oczekiwań, zapewnia doskonałą jakość snu i pozwala na regenerację po pełnym wyzwań dniu. To właśnie od dobrze dobranego łóżka, zależy jakoś snu i samopoczucie po przebudzeniu, dlatego poza kwestią estetyczną, powinno spełniać kilka warunków, które przedstawimy poniżej. Warto też pamiętać, że choć wiele kanap i sof oferuje funkcję spania, to warto zdecydować się na łóżko z prawdziwego zdarzenia, które dzięki swojej konstrukcji i odpowiednim komponentom, zapewni Ci regenerację na najwyższym poziomie.

Rozmiar łóżka ma znaczenie

Określenie wielkości łóżka, jest podstawą, od której powinno zacząć się szukanie idealnego łóżka. Jego wielkość zdeterminowana jest nie tylko wielkością pomieszczenia ale także tym, ile osób zamierza z niego korzystać. Warto też pamiętać, że jeśli docelowe łóżko ma zapewnić komfortowy sen dwóm osobom, każda z nich powinna mieć do swojej dyspozycji około 70 cm. Jeśli macie dzieci, które lubią w środku nocy przychodzić ze swojego łóżka, rozważcie wybór modelu o nieco większej szerokości. Mali ludzie, choć zasadniczo są niewielkich rozmiarów, wykazują wielką ekspansywność jeśli chodzi o powierzchnię spania :)

Przy określaniu wymiarów łóżka dobrze jest  dokładnie wymierzyć sypialnie i określić, jakie dodatkowe meble powinny się w niej znaleźć. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami przestronnej sypialni, to w zasadzie wielkość łóżka zależy od Waszych preferencji. Duże łoże o szerokości od 180 wzwyż to nie tylko lepszy komfort spania, ale także mniejsza szansa na przypadkowe kuksańce i wzajemne wybudzanie się. To także rozwiązanie dla osób, które wieczorami mają zupełnie odmienne rytuały i chodzą spać o różnych porach – łatwiej będzie partnerom nie budzić się wzajemnie, jeśli łóżko będzie na tyle duże, by móc się do niego wślizgnąć niepostrzeżenie.

Jeśli jednak w Waszej sypialni każdy centymetr jest na wagę złota, dobrze jest tak zaplanować rozmiar łóżka, by w pomieszczeniu zmieściły się także inne, najpotrzebniejsze elementy wyposażenia. W przypadku dwuosobowych łóżek do sypialni, najpopularniejsze modele to takie o szerokości 140, 160 i 180 cm, a wiele najpopularniejszych i najbardziej stylowych modeli występuje w pełnej gamie rozmiarów.

Stelaż

Kupując łóżko do sypialni, warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada ono w zestawie stelaż, czy trzeba go kupić oddzielnie. Zdecydowanie lepszą opcją jest dołączony do zestawu, dedykowany konkretnemu modelowi łóżka stelaż, dzięki czemu mamy gwarancję, że został on odpowiednio dopasowany do tego konkretnego modelu i będzie dobrze spełniał swoje zadanie. A jaka tak naprawdę jest jego funkcja? Wbrew pozorom ważniejsza, niż powszechnie się sądzi! Nie bez powodu łóżka kontynentalne, uznawane za jedne z najwygodniejszych łóżek na świecie i od lat wykorzystywane np. w hotelach, mają wbudowane stelaże i specjalnie zaprojektowane konstrukcje, które umożliwiają doskonałe podparcie materaca. Zadaniem stelaża bowiem, jest jak najlepsze podtrzymanie materaca i jednocześnie umożliwienie przepływu powietrza i zapewnienie mu odpowiedniej wentylacji. Z tego względu należy unikać stelaży, których konstrukcja polega ciasno zbitych koło siebie deskach. Z drugiej jednak strony, jeśli szczebelki stelaża będą w zbyt dużej odległości od siebie, może to skutkować zapadaniem się materaca i jego szybszym niszczeniem. Optymalny rozstaw szczebelków stelaża wynosi od 2 do 5 centymetrów.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl