Kategorie Bloga
Chmura tagów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co zmienić w pokoju dziecka, które zaczyna chodzić do szkoły? 0
Co zmienić w pokoju dziecka, które zaczyna chodzić do szkoły?

Pokój dziecka powinien być jednocześnie przytulny i przestronny. To będzie decydować czy nasz maluch będzie lubił spędzać w nim czas.

Pokój ucznia na papierze

Narysuj na kartce pokój swojego dziecka z zachowaniem wielkości i dodaj wszystkie te elementy, które na pewno muszą w nim zostać. Łóżko, szafa czy komoda na zabawki powinny pozostawiać przestrzeń, którą wspólnie zaplanujecie. Do tego poproś dziecko, by podawało te elementy, które chce, by w jego pokoju się znalazły. Fajnie byłoby, gdyby w pokoju ucznia znalazło się miejsce nie tylko na biurko, ale również na małą kanapę lub fotel. W końcu książki lepiej czytać w wygodnej półleżącej pozycji.

Zaplanuj przestrzeń z podziałem na funkcje

W pokoju ucznia nie musi się znajdować wiele specjalistycznych sprzętów. Wystarczy biurko z szufladami i pojemnikami na przybory do pisania, kilka zamykanych szafek na podręczniki i jakiś kącik do czytania. W przypadku bardzo niewielkiej przestrzeni, można pokusić się o dobranie łóżka piętrowego, na którego poziomie zerowym znajdzie się miejsce na biurko właśnie. Może się niektórym wydawać, że łóżko piętrowe „zagraca” przestrzeń, jeśli jest jednak dobrze dobrane, może stanowić naprawdę pomocny, wielofunkcyjny mebel. Ciekawym rozwiązaniem do pokoju, który ma więcej niż 12-15 metrów kwadratowych jest łóżko piętrowe ze schodami, w których ukryte są szuflady. W wieku szkolnym można znacznie zredukować miejsca, przeznaczone na przechowywanie zabawek.

Uniwersalne rozwiązania

Meble mogą być infantylne, zbyt malutkie, zbyt kolorowe, rozpraszające uwagę dziecka. Nie decydujmy się na „dziecinne kolory” w przypadku mebli dla ucznia, postawmy na kolor ścian oraz mebli, który się dziecku podoba. W końcu jego przestrzeń musi być nie tylko ładna, ale pozwalać się mu zrelaksować i zdystansować od pierwszych szkolnych obowiązków.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl