Kategorie Bloga
Chmura tagów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak urządzić pokój dla małego alergika? Cz. III 0
Jak urządzić pokój dla małego alergika? Cz. III

Co z zabawkami?

Chociaż pluszowy miś czy szmaciana laka z pewnością są najlepszymi przyjaciółmi Twojego  dziecka, to jednak trzeba wiedzieć, że miękkie, futrzane maskotki to także doskonałe miejsce do bytowania i rozwoju roztoczy. Z tego względu w pokoju alergika warto ograniczyć ilość pluszowych zabawek do minimum, warto jednak zastąpić  łatwymi do czyszczenia drewnianymi lub plastikowymi zabawkami. W przypadku modeli drewnianych, także należy zwrócić uwagę na farby i impregnaty, których użyto przy produkcji, podobnie jak w przypadku innych produktów do malowania. Powinny mieć wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo w kontakcie z alergikami.

Podłoga i ściany

Ściany i podłoga to jedne z najważniejszych elementów w pokoju małego alergika. I tu doskonale sprawdza się stara, dobra zasada mówiąca o tym, że mniej znaczy więcej. Najlepszym rozwiązaniem jest podłoga była zrobiona z naturalnego drewna zabezpieczonego wodorozcieńczalnym lakierem. Co ciekawe, w przypadku alergii niewskazane są z kolei naturalne preparaty do impregnacji, takie jak woski czy oleje. Dobrym pomysłem, ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości są też panele podłogowe, jednak warto zwrócić uwagę na to, czy zostały wyprodukowane bez szkodliwych dodatków. Sporną kwestię stanowią w z kolei dywany i wykładziny, bez których większość z nas nie wyobraża sobie przytulnego pokoju dziecięcego. I tę kwestię można jednak obejść w stosunkowo łatwy sposób. Istnieją specjalne wykładziny dla alergików, które nie tylko uniemożliwiają roztoczom rozwój, ale są także odporne na pleść i mają zdolność absorpcji unoszącego się w powietrzu pyłu. Alternatywą dla dywanu są także bawełniane chodniczki, które ocieplają wnętrze i stwarzają miejsce do zabaw na podłodze, a do tego można jest szybko i łatwo wyprać.

Co zaś tyczy się samych ścian - ściany w pokoju alergika powinny być pozbawione tapet i zbyt dużej ilości obrazków czy ozdób, na których lubi gromadzić się kurz. Na gładkiej powierzchni zanieczyszczenia osadzają się w dużo mniejszym stopniu niż na chropowatej, z dużą ilością zagłębień. Warto zwrócić uwagę na farby posiadające atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, które nie zawierają szkodliwych substancji, mogących zaognić przebieg choroby.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl