Kategorie Bloga
Chmura tagów
Produkt dnia
Łóżko Piętrowe Real 4 schody
Łóżko Piętrowe Real 4 schody
2 450,00 zł
szt.
Fotel Columbus uszak
Fotel Columbus uszak
1 299,00 zł
szt.
Szafa przesuwna Roma 200
Szafa przesuwna Roma 200
1 576,01 zł
szt.
Stylowy narożnik Roma
Stylowy narożnik Roma
2 850,00 zł
szt.
Biurko Antek z półkami i szufladą
Biurko Antek z półkami i szufladą
760,00 zł
szt.
Łóżko Piętrowe Real 5 schody
Łóżko Piętrowe Real 5 schody
2 919,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak znaleźć biurko do pracy w domu? Garść przydatnych wskazówek cz.I 0
Jak znaleźć biurko do pracy w domu? Garść przydatnych wskazówek cz.I

Badania pokazują, że pracownicy, którym umożliwiono pracę z zacisza własnego domu nie pracują bardziej efektywnie, ale przede wszystkim uczą się lepszego gospodarowania czasem. Bo choć home office to system pracy, który nie wymaga wychodzenia rano do biura, szykowania się i spędzania ośmiu godzin przy biurku, to jednak sprawdza się wyłącznie wówczas, gdy ma odpowiednie zaplecze. Dlatego, jeśli jesteś szczęśliwcem, który ma możliwość pracowania w domu, postaraj się odpowiednio zorganizować przestrzeń do pracy – niestety, praca z kanapy czy łóżka to nie jest dobry pomysł. Podstawą w pracy z domu powinno być wydzielone miejsce, w którym nic nie będzie Cię rozpraszać – dlatego naprawdę warto wygospodarować w domu trochę miejsca na biurko i wszystkie niezbędne do pracy akcesoria. A jakie biurko będzie najlepsze, jaką powinno mieć wysokość i jak dopasować je do już urządzonego wnętrza? O tym przeczytacie w dzisiejszym wpisie!

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że wybór biurka zależy w głównej mierze od charakteru wykonywanej pracy – warto uwzględnić takie czynniki jak np. rodzaj komputera czy ilość potrzebnych dokumentów. Na tej podstawie należy wybrać model z odpowiednio dużym blatem oraz ewentualnie wysuwaną półką na klawiaturę oraz otwory na poprowadzenie kabli. Odpowiednio duży blat roboczy nie tylko zwiększy komfort pracy, ale także jej ergonomię – udowodniono bowiem, że odpowiednio dobrane meble biurowe, w tym przede wszystkim biurko, są w stanie zwiększyć efektywność pracownika o co najmniej 11%. Jednocześnie warto wiedzieć, że brak ergonomii w miejscu pracy, niezależnie od tego, czy chodzi o biuro czy pracę w domu, prowadzi do poważnych konsekwencji – aż 34% wszystkich urazów zawodowych związanych jest z siedzeniem przy źle dopasowanym biurku oraz nieodpowiednim krześle.

Idealne biurko do pracy w domu powinno spełniać kilka podstawowych warunków – jednym z podstawowych jest to, że jego wysokość nie może wynosić mniej niż 74 centymetrów. Jednocześnie wielkość blatu biurka roboczego powinna być uwarunkowana rodzajem wykonywanej pracy, o czym pisaliśmy już wcześniej – warto jednak pamiętać, że monitor komputera powinien ustawiony w odpowiedniej odległości od oczu i krawędzi biurka – szacuje się, że ta odległość nie powinna być mniejsza, niż 60 cm. Dobrze dobrane biurko do pracy powinno być także dosyć głębokie, tak by bez problemy można było swobodnie wyciągnąć pod nim nogi i rozprostować kości. Minimalna rekomendowana głębokość wynosi 70 cm. Dobrze dobrane biurko powinno mieć także specjalnie wyprofilowaną przednią krawę, która umożliwi przyjęcie komfortowej i ergonomicznej pozycji zarówno dla kręgosłupa, jak i nadgarstków i łokci.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl