Kategorie Bloga
Chmura tagów
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Meble z palet – skąd ta moda i jak wykorzystać ją w domu? 0
Meble z palet – skąd ta moda i jak wykorzystać ją w domu?

Skąd popularność europalet?

Europalety stały się popularne po procesie standaryzacji europejskiego transportu. Wózki widłowe maszyny wysokiego składowania właśnie ten rodzaj „pomocników” obsługują bezproblemowo na cały kontynencie. Tego typu palety nie tylko doskonale dają się przenosić w magazynach, ale również idealnie pasują do kontenerów, które dostarczają towar spoza Unii Europejskiej na jej teren. Europaleta musi posiadać określoną ilość gwoździ i być wykonana ze ściśle określonych w europejskich dyrektywach materiałów, dzięki temu cały transport na terenie Starego Kontynentu może odbywać się szybko i bez przeszkód.

Europaleta jako mebel

Trendy ekologiczne i dążenie do recyklingu sprawiły, że życie europalet nie kończy się w momencie dostawy sprzętu czy towarów na teren UE. Odkąd europalety dostarczają znaczącą ilość towarów azjatyckich na europejski rynek, zaczęli je wykorzystywać także architekci wnętrz. W ten sposób narodził się trendy wykorzystujący palety w aranżacji wnętrz.

Zaczęło się od ogrodów i wykorzystania palet jako elementów budowy mebli na zewnątrz. Nie trzeba był długo czekać, by zobaczyć europalety jako element funkcjonalnych mebli na tarasach, później w salonach i sypialniach.

Co można zrobić z europalety?

Na początku były meble ogrodowe, później europalety zaczęto wykorzystywać jako podstawy do łóżeczek i kanap w salonach. Zaczęto z nich robić ławy i ławki, stoliki, biblioteczki, fotele do salonu, kanapy i wiszące półeczki na przybory kuchenne. Dosłownie wszystko. Meble z europalet pojawiają się w nawet bardzo ekskluzywnych hotelach i apartamentach. Wszystko dlatego, że są maksymalnie funkcjonalne i nienarzucające się.

Czy warto stosować u siebie ławę czy stolik z europalet lub inne meble bazujące na konstrukcji tego elementu? Tak, warto. Wypada jedynie dostosować styl do potrzeb wnętrza. Efekt zawsze będzie zaskakujący!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl