Kategorie Bloga
Chmura tagów
Produkt dnia
Łóżko Piętrowe Real 4 schody
Łóżko Piętrowe Real 4 schody
2 450,00 zł
szt.
Fotel Columbus uszak
Fotel Columbus uszak
1 299,00 zł
szt.
Szafa przesuwna Roma 200
Szafa przesuwna Roma 200
1 576,01 zł
szt.
Stylowy narożnik Roma
Stylowy narożnik Roma
2 850,00 zł
szt.
Biurko Antek z półkami i szufladą
Biurko Antek z półkami i szufladą
760,00 zł
szt.
Łóżko Piętrowe Real 5 schody
Łóżko Piętrowe Real 5 schody
2 919,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telewizor w salonie – na wysięgniku czy na regale? 0
Telewizor w salonie – na wysięgniku czy na regale?

Od kiedy telewizory nie są już ogromnymi odbiornikami, dla których rezerwować trzeba było sporej wielkości komodę, problemów z ich umiejscowieniem w salonie jest mniej. Mimo to wybór nie musi być łatwy.

Telewizor na wysięgniku – wady i zalety

Powieszenie telewizora na ścianie ma jedną niezaprzeczalną zaletę – oszczędzamy w ten sposób sporo miejsca, które można wykorzystać w inny sposób. Co więcej wiszący na ścianie telewizor można – dzięki specjalnie do tego zaprojektowanym wysięgnikom – optymalnie ustawić pod względem wygody oglądania. Wysięgnik czy uchwyt na telewizor jest też stabilny i bezpieczny, pozwala ukryć kable i świetnie sprawdzi się w domu, gdzie funkcjonują razem dzieci i zwierzęta. Niestety są też pewne wady tego rozwiązania. Po pierwsze konieczne jest kucie w ścianie, czyli jeśli znudzi nam się aranżacja salonu, czeka nas wypełnienie wykonanego otworu w ścianie. Po drugie w większości domów telewizor nie stanowi jedynego urządzenia, z którego korzystamy oddając się relaksacyjnym rozrywkom. Dekoder, konsola, czasem kino domowe – to urządzenia, które nawet jeśli telewizor wisi na ścianie będzie trzeba gdzieś umieścić. Tak więc zaoszczędzona na powieszeniu telewizora przestrzeń i tak finalnie będzie zajęta.

Szafki RTV – wady i zalety elektroniki w jednym miejscu

Właściwie wszystkie nowoczesne telewizory posiadają stopkę, która umożliwia ich postawienie na szafce. A szafki RTV są bardzo różne i pozwalają zaspokoić oczekiwania najbardziej wybrednych amatorów srebrnego ekranu. Ich zaletą jest możliwość przestawienia telewizora o nawet pół metra względem codziennego położenia. Nie będzie też problemu z całkowitą zmianą aranżacji przestrzeni, a w dodatku miejsca na dekoder czy konsolę też nie zabraknie. Problemem może natomiast okazać się stosunkowo łatwy dla dzieci dostęp do odbiornika.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w salonie zabudowy wokół telewizora. Ten sposób powala z jednej strony umieścić odbiornik stosunkowo wysoko nad ziemią, pod kątem, który nam odpowiada. Z drugiej zaś strony pozyskać wokół niego przestrzeń do wykorzystania na książki, płyty i inne urządzenia współpracujące z telewizorem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl