
Skórę trzeba oczywiście pielęgnować, odkurzać, czyścić czy natłuszczać. Jednak nie jest to ani bardziej kłopotliwe, ani trudniejsze niż w przypadku mebli tapicerowanych tradycyjnymi tkaninami obiciowymi. Skóra zastosowana jako materiał obiciowy do kanap czy foteli ma znacznie więcej zalet niż wad.
Wytrzymałość i niezmienny wygląd
Zarówno skóra naturalna jak i sztuczna charakteryzują się dużą wytrzymałością. Inaczej niż w przypadku mebli tapicerowanych innymi tkaninami, skóra znacznie mniej się wyciera i nie pojawiają się na niej ślady po siedzeniu. Skóra się nie naciąga, więc bez trudu powraca do pierwotnego kształtu. Skórzany narożnik czy kanapa jest też bardziej odporna na dziecięce zabawy z mazakami czy kredkami. Ze skóry łatwiej będzie usunąć takie kłopotliwe zabrudzenia niż ze standardowych tkanin obiciowych.
Porowata struktura metodą na utrzymanie czystości
W przypadku mebli tapicerowanych tkaninami o mocnym splocie rzadko widać na nich pojawiający się kurz. W efekcie zabrudzenia wnikają we wnętrze tkaniny prawie zupełnie niezauważalnie. Kanapa czy fotel ze skóry naturalnej nie pozwala na wnikanie kurzu, bo ten pozostaje na powierzchni. Mebel wystarczy odkurzyć, a później przetrzeć wilgotną szmatką, by pozbyć się zabrudzeń. Jedynie miejsca stylu pomiędzy poszczególnymi poduszkami wymagają większej uwagi. Zestawy mebli ze skóry naturalnej są więc polecane dla alergików nie tylko dlatego, że nie łapią kurzu, ale również pozwalają uniknąć kontaktu z roztoczami.
Ponadczasowy styl
Poza czysto praktycznymi zaletami, meble skórzane są również niezwykle stylowe. Nieważne czy salon utrzymany jest w stylu minimalistycznym czy z nutką barokowego przepychu. Z pewnością zestaw wypoczynkowy ze skóry naturalnej czy klasyczny skórzany fotel sprawdzi się w takiej przestrzeni. Meble skórzane doskonale także pasują do wnętrz przestronnych. Dobrze dopasowana, pokaźna kanapa ze skóry będzie stanowić centralny, a przy tym wyjątkowo ekskluzywny element wystroju.